free wysiwyg site design

Karadeniz'in Bodrum'u Kerpe

Karadeniz'in Bodrum'u olarak bilinir Kerpe, 

Kerpe son derece elverisli bir coğrafi konuma sahiptir, sırtını alabildiğine çam ormanlarına dayamış, bu şekilde kuzeyden rüzgar almadiğindan. Denizinde ise çocuklu aileler için ideal bir doğal havuz görünümündedir.Karadenizin o meşhur dalgasını Kerpe `de görmeniz mümkün değil. Kayalıkların harici ise tamamıyla dipi kumdur ve temizdir ve çok sığdır.

Kerpe ’deki eşsiz güzellikteki “Kayalıklar” ise birçok insanın buraya gelmesi için en önemli neden durumunda olup birçok sanatçı için klip mekanı moda dergileri için katalog ve dergi çekimleri için muhteşem bir mekan olmuþtur.Tırmanarak ya da dalarak değiþik heyecanlar yaşayabileceğiniz yada güneşin batışını Kerpe Kayalıklarında bulabilir ilginç mağaralar da keþfedebilirsiniz. Özellikle kayaların altındaki boşluklar, dalış sporu meraklıları için ideal. Kaya tırmanışı trekking, dalgıçlık balıkçılık, hiking ve yüzme gibi uğraşlarla ilgileniyorsanız, Kerpe sizin için ayrı bir cazibeye bürünecek.


Kerpe'ye nasıl gidilir?

İstanbul'dan özel araçla yola çıkanlar otoyolu tercih ederlerse, İzmit'i tünelleri geçip kent içine girmeden, arkadan dolaşarak Kandıra yol ayrımına gelecekler. Buradan gişelere ücret ödeyerek geçtikten sonra Shell akaryakıt istasyonu üzerinden aynı konfor aynı güzellikle bu defa 3 şeritli yapılan Kandıra yoluyla tatlı meyili çıkıp hafif ve zevkli virajlar eşliğinde orman içinden geçerek Kandıra'ya ulaşacaklar. Kandıra merkezden 10 km sonra yine asfalt yine yemyeşil bu defa 2 şeritli yoldan bu şirin tatil mahallesine cetvel gibi dümdüz bir yolla gireceksiniz. Bu güzergah motosiklet sürücüleri içinde tozsuz topraksız temiz zeminli, Kerpe ve Kefken'e zevkli, manzaralı bir yol vaad ediyor. Kerpe'ye yaklaşırken sebze, meyva, yoğurt, peynir, tere, roka, kıvırcık, taze soğan, ıspanak, pazı, köy yumurtasının satıldığı tezgahlar, bahçe dekorları ve çiçek satıcıları uğrak noktalarınız olabilir. Kerpe, İstanbul'dan çıkanlar için 1 saat 50 dakikada, İzmit'ten 35 dakikada ulaşabilecekleri mesafede bulunuyor.


Detaylı bilgi için www.kerpepansiyonlari.com


Kerpe resimlerine bakmak için Kerpe Resimleri Galerimizi ziyaret edebilirsiniz...


SOSYAL MEDYA'DA BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ !